Šilčiausi namai iš vaikystės

Vieniems pasisekė ir gimėme bei augome labai šiltuose namuose, kur termoviziniai tyrimai veikiausiai parodytų puikų namų sandarumą, kiti tikrą šilumą pajusdavome tik pas kažką atėję į svečius. Paklausėme žmonių, kokius namus kaip fiziškai labai šiltus jie prisimena.

Namai

Statybų vertinimasEglė sako, kad atsimena, jog pas juos namie buvo remontas, kaip tik buvo ir namo pridavimas, ir tėtis sakė, kad nuo šiol bus labai šilta. „Ir tikrai buvo. Aš buvau dar gana maža, tik kokių 10 metų, ir prisimenu, kaip buvo viskas gerai, kaip buvo šilta namuose. Iškart pasidarė labai šilta, nereikėjo nieko per daug daryti, vos kelias malkas į krosnį įmesdavome. Tikrai vaikystėje jau supratau, kad remontas yra labai geras dalykas, ir jeigu jį kažkas nori pas mus namie padaryti, tai reikia tą labai vertinti ir tuo tikrai pasidžiaugti. Taigi, šilti namai man atrodo didelis privalumas iš vaikystės. Kad jie tokie šilti suprasdavau per palyginimą, nes nuėjusi į svečius jausdavau šaltį. O taip pat ir kartais kas nors pas mus užėjęs sakydavo, kad turbūt visą kurą žiemos sudeginsim per vieną mėnesį, jog taip karšta. Tai mes sakydavome, kad čia daugiau įtakos tas geras apšildymas turi, o ne kažkas kito“, – prisimena ji.

Pas močiutę

Audrius pamena, kad turbūt geriausi termoviziniai tyrimai būtų močiutės namuose – ten būdavo šilčiausia. „Gal iš tikrųjų termovizija ir ką kita parodytų, bet mano seneliai sugebėdavo net pusiau kiaurame name taip prisikūrenti, kad mes ten tiesiog kaisdavome, langą reikėdavo atsidaryti. Dar man labai patikdavo jaukiai prigulti ant šilto pečiuko. Jį vadindavome „pricu“, tačiau močiutė neleisdavo ten ilgai sėdėti, sakydavo, kad galime nusideginti. Mūsų daug susirinkdavo pas senelius ir labai šiltai gyvendavome ten“, – pamena Audrius.

Pas kaimynus

Jurgita sako atsimenanti, kad šilčiausia būdavo pas kaimynus. „Tik dabar, kai su vyru iš paskolos ėmėme statytis savo namus ir pamatėme, kaip vyksta namo pridavmas, kiek viskas kainuoja, kaip reikia šiltinti, ėmiau vis dažniau prisiminti tuos kaimynų namus. Na tikrai tam tikra prasme ten būdavo kaip pirtyje. Šilta, gera, smagu. Tik va, šeimoje pas juos santykiai nelabai geri būdavo, kartais ten pykdavosi visi, būdavo, kad ir apsistumdydavo. Bet užtai tos šildymo sistemos ir didelės krosnies mano tėtis visada jiems pavydėjo“, – prisimena Jurgita.

1 mintis apie “Šilčiausi namai iš vaikystės”

  1. Na taip, šilti namai yra labai svarbu. Kadangi pats turiu nedidelį namą tai papildomai nusprendžiau įsirengti židinį svetainėje, tai priduoda tiek šilumos, tiek jaukumo pačiam namui. Tik reikia būtinai įsitikinti, jog įdėklai kaminui yra pasirinkti kokybiški.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *