Kodėl pastatyti namą nėra lengva

Statant namą tenka ne tik sau kurti patogų prieglobstį, bet ir atitikti labai daug įvairių reikalavimų. Pavyzdžiui, namotermovizija turi rodyti, kad pastatas tikrai labai sandarus, nes tik tokiame pagal dabartinius reikalavimus yra galima gyventi, tą reglamentuoja įstatymai.

Neįvertindavome tėvų įdirbio

Patys namus statantys žmonės, dabar suprantantys, koks sudėtingas namo pridavimas, dažnai sako, kad neįvertino to, ką padarė jų tėvai, statydami namą – juk tai buvo didelis ir sudėtingas procesas. „Mes visada manėme, kad turėti pastatytus namus yra tiesiog savaime suprantama, o ne kažkas labai ypatingo. Gal dėl to taip nevertinome to, ką tėvai dėl mūsų padarė. Tačiau dabar žinome, kad nuosavą namą pastatyti labai brangu ir labai sunku, nieko lengvai nepadarysi“, – sako Saulius, dabar statantis namą.

Viskas brangiai kainuoja

Termoviziniai patikrinimaiŠiuolaikiniai žmonės, statantys namus, žino, kad termovizija yra tik vienas iš daugelio rodiklių, kuriuos stengiamasi atitikti, kai kuriamas nuosavas namas, kai normalu, kad jis būtų kuo geresnis ir šiltesnis. „Kainuoja viskas labai brangiai. Namas turi būti sandarus, o namo pridavimas įmanomas tik tada, kai atitinki reikalavimus. Reikia brangiai mokėti už šiltinimo medžiagas. Jos būtinai turi būti kokybiškos, atitikti visus reikalavimus. Jeigu bersi į sienas kokius spalius ar kažką kito, visiškai netinkamo, tikrai negalėsi paskui džiaugtis, kad tyrimai geri. Kai baigi statybas, padarai tokį tyrimą kaip termovizinis, ir pamatai, kur pas tave kiaura. Tikrai nemalonu, jeigu tyrimas parodo, kad pas tave daug ką dar reikia keisti ir tvarkyti. Juk tai rodo ir papildomas išlaidas, ir tai, kad papildomai turėsi sugaišti laiko. Gal reikės kažkur atidengti konstrukcijas, kažką per naują daryti – o tai didžiulis trukdis, keblumas“, – sako naują namą besistatantis žmogus.

Vietos reikalavimai

Saugomoje Nacionalinio parko apylinkėse namą statytis bandantis vietinis teigia, kad brangiai kainuoja ir visų popierių tvarkymas, kad gautum leidimus statytis namą. „Yra tiek daug taisyklių, ką galima statyti, ko negalima. Kokios gali būti sienos, kokia skarda, kaip turi atrodyti langai, durys, kuo galima dažyti, kokios tvoros. Bet tai čia jau tada, kai gauni leidimą apskritai statyti namą. Labai dažnai iš pradžių tu net negali to namo statyti, kadangi nėra leidžiama tam tikrose teritorijose, nors galbūt tai yra tavo seniai turima teritorija ir jau joje kažkada anksčiau stovėjo tavo senelių namas“, – sako vyras.

1 mintis apie “Kodėl pastatyti namą nėra lengva”

  1. Statant namą dauguma susiduria su tam tikrais iššūkiais. Tokiais kaip, kokias medžiagas pasirinkti, kokius sprendimus priimti, ar daryti pačiam ar samdyti specialistus ir pan. Kadangi, namo statymas yra rimtas iššūkis ir padarytos klaidos gali brangiai kainuoti, rekomenduojama prieš priimant svarbius sprendimus pasitarti su tų sričių specialistais.
    https://www.elremta.lt/lt/shop/betono-maisykles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *