Kas yra Odoo ERP sistema?

Pasaulyje vis labiau populiarėjant ERP (Enterprise Resource Planning) verslo valdymo sistemoms, Belgijoje įsteigta “Odoo” taip pat gali būti vis dažniau pastebima organizacijose. Odoo ERP sistema yra išmani programinė įranga, skirta moderniam verslo valdymui. Ji suteikia įmonėms galimybę efektyviai integruoti ir valdyti visas verslo sritis, vienoje vietoje. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines Odoo ERP sistemos savybes, jos naudą verslui bei kodėl ji išsiskiria konkurencingoje verslo aplinkoje.

Odoo ERP sistemos ypatybės

Odoo ERP yra atvirojo kodo sistema – tai reiškia, kad jos vartotojams yra suteikiama pilna laisvė naudotis šios programinės įrangos kodu bei vystyti juo paremtus sprendimus. Ši verslo valdymo sistema taip pat išsiskiria dėl savo modulinės struktūros: t.y. kiekvienai verslo sričiai / funkcijai yra atskiras modulis. Tai dar labiau didina šios sistemos lankstumą, kadangi įmonės gali pasirinkti būtent tas funkcijas, kurios joms yra reikalingos.

Peržvelkime pagrindinius Odoo sistemos modulius:

Finansų valdymas

Odoo partneriai LietuvojeFinansų arba apskaitos modulis suteikia galimybę efektyviai valdyti įmonės finansus, įskaitant sąskaitų tvarkymą, biudžetavimą, mokesčių administravimą, finansinių ataskaitų kūrimą bei daugelį kitų užduočių.

Žmogiškųjų išteklių (HR) valdymas

Odoo ERP padeda automatizuoti personalo valdymo procesus, įskaitant darbuotojų informacijos tvarkymą, atostogų ir ligos laikotarpių sekimą, mokymus ir darbuotojų darbo našumo vertinimus.

Gamybos valdymas

Gamybos modulis optimizuoja visus gamybos procesus, nuo užsakymų planavimo iki tiekimo grandinės valdymo, leidžiant efektyviau paskirstyti išteklius ir stebėti visą gamybos eigą realiuoju laiku.

Sandėlio (inventoriaus) valdymas

Odoo inventoriaus valdymo modulis siūlo išmanias funkcijas, įskaitant atsargų lygių stebėjimą ir rezervavimą realiuoju laiku. Ši sistema didina verslo procesų efektyvumą bei padeda užtikrinti, kad atsargos nesibaigtų netikėtai.

Pardavimų ir rinkodaros valdymas

Odoo pilnai integruoja pardavimų valdymą (CRM funkcijas) ir rinkodaros veiklas, taip leidžiant įmonėms ne tik didinti pardavimus, bet ir gerinti klientų aptarnavimą. Šis sprendimas siūlo itin patogų Kanban stiliaus skydelį, kuriame galima peržiūrėti visą su klientais susijusią informaciją bei analizuoti pardavimų duomenis.

POS sistema (skaitmenizuotas kasos aparatas)

Verslo valdymo sistema Odoo taip pat yra puikus pasirinkimas restoranų / kavinių arba parduotuvių valdymui. Joje esanti POS sistema atitinka visus kasos aparato reikalavimus bei turi dar daugybę galingų funkcijų.

Aukščiau išvardinti moduliai yra tik keli, pagrindiniai įrankiai Odoo sistemoje, tačiau visi jie yra pilnai susieti tarpusavyje. Būtent dėl savo didelio funkcijų ir sprendimų pasirinkimo, ši programinė įranga yra naudojama pačių įvairiausių įmonių. Ji gali būti pritaikyta skirtingoms pramonės šakoms, pagal jų specifinius reikalavimus – su tuom Jums gali pagelbėti Odoo partneriai Lietuvoje. Taip pat, ją naudoja ir įvairaus dydžio verslai, nuo mažų ir vidutinių įmonių iki pasaulinių organizacijų.

Sistemos nauda verslui

Yra keletas svarbių priežasčių, kodėl įmonės renkasi ERP sistemas vietoje pavienių programų. Štai keletas pagrindinių iš jų:

Efektyvumo didinimas

Tokios sistemos kaip Odoo ERP pilnai integruoja visus verslo procesus vienoje vietoje, kas suteikia daug daugiau procesų optimizavimo bei automatizavimo galimybių. To pasekoje, šios sistemos gerokai didina įmonės efektyvumą, pradedant darbuotojų našumu ir baigiant gamybos vykdymu.

Lankstumas ir pritaikomumas

Kaip jau minėta, dėl savo modulinės struktūros ir pritaikomumo, Odoo sistema yra itin lanksti ir gali būti naudojama pačių įvairiausių dydžių ir pramonės šakų įmonių. Tai taip pat reiškia, kad ši programinė įranga yra draugiška ilgalaikiam verslo augimui.

Išlaidų mažinimas

Automatizuojant ir efektyvinant verslo procesus, įmonės gali gerokai sumažinti eksploatacines išlaidas (net iki 23%) ir padidinti savo pelningumą.

Sprendimų priėmimo gerinimas

Teikdamos išsamius duomenis ir analitiką, ERP sistemos padeda vadovams priimti geriausius sprendimus, remiantis itin tikslia, realaus laiko informacija apie verslo procesus.

Odoo ERP ir jos privalumai prieš kitas sistemas

Viską apibendrinant, galime išskirti pagrindinius punktus, kuom Odoo ERP sistema išsiskiria iš kitų, panašaus tipo sistemų:

  • Atvirojo kodo lankstumas: Skirtingai nuo daugelio kitų ERP sistemų, Odoo ERP yra atvirojo kodo, tad suteikia daugiau pritaikymo galimybių ir leidžia sistemą plėsti pagal konkrečius verslo poreikius.

  • Integracijos galimybės: Odoo siūlo lengvas integracijas su kitomis verslo sistemomis bei trečiųjų-šalių programėlėmis, užtikrinant sklandų jų bendradarbiavimą ir duomenų tiekimą. Pavyzdžiui, prekybos įmonė gali susieti Odoo su prekių pristatymo paslaugų tiekėjų sistema.

  • Vartotojo patogumas: Ši sistema yra be galo draugiška vartotojui. Ji turi intuityvią sąsają, leidžiančią greitai ir nesunkiai išmokti, kaip išnaudoti jos galingas funkcijas visu 100%.

  • Preinama sistemos kaina: Vienas iš pagrindinių kriterijų, kuriuo Odoo išsiskiria iš kitų ERP sistemų, yra jos kaina. Ši sistema (jos prenumerata) yra gerokai pigesnė nei konkurencingos programinės įrangos, tačiau ji neatsilieka savo funkcionalumu.

Išvada

Odoo ERP yra įrankis, kuris gali ženkliai pagerinti verslo veiklą, efektyvumą ir konkurencingumą. Jos lankstumas, pritaikomumas ir integracijos galimybės daro ją tinkamu sprendimu patiems įvairiausiems verslams, siekiantiems optimizuoti savo procesus ir augti, nepaisant jų dydžio ar pramonės šakos. Jeigu domitės šios sistemos diegimu savo verslui, Odoo partneriai Lietuvoje ras ir pritaikys geriausius sprendimus Jūsų poreikiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *