Kada reikia rauti dantis

Dantų rovimas – ne pati maloniausia procedūra pacientui, kurią gali atlikti Kauno Denticija ar kitos odontologijos klinikos. Tačiau, kad ir kokia ji nemaloni būtų, visgi būtina. Ir išrovus dantis bus tik geriau.

Pieninius

Kauno DenticijaŠtai neseniai į kliniką Kauno Denticija nuėjusi Vilma pasakoja, kad vaikas grįžo be dantų, bet nebuvo labai nelaimingas. „Iš pradžių bijojo dantukus rauti, visi vaikučiai bijo. Bet paskui mes gražiai pasikalbėjome ir jis viską suprato, kodėl dantukus reikia rauti“, – sako ji. Vaikas taip pat prisimena, kad nebuvo taip jau baisu. Šiais laikais odontologai taiko daug modernių priemonių, kurios padeda dantis išrauti neskausmingai, kaip ir atlikti bet kokį kitą gydymą. Pieniniai būna tie dantys, kurių mes netenkame pirmiausiai, nes jie sudygsta nedideli, tarsi atsarginiai, kol suaugs visas kūnas, galva padidės. Vėliau juos išstumia kaukolėje besiformuojantys tikrieji dantys, ir jie, atkeliavę į tam tikras vietas, ima užimti pagrindinį vaidmenį. Pieniniai dantukai arba patys iškrenta, arba juos tenka ištraukti.

Protinius

Galbūt dar nemaloniau būna suaugusiems, esantiems dvidešimt kelių metų. Jiems tik tada tenka susipažinti su savo fiziologija ir pripažinti, kad daug dalykų yra užprogramuoti gamtos. Tai paaiškėja, kai padaroma protinių dantų nuotrauka ir paaiškėja, kad tie dantys išdygę ne vietoje, ne ta kryptimi, arba dar nesudygę jau būna sugedę. Tad šių dantų rovimas grąžina jaunus darbingo amžiaus žmones į suvokimą, kad jų tikslai yra niekas, palyginti su gamtos planais. Jeigu tavyje jau yra kažkas užprogramuota, tai tu tą dalyką ir turėsi, nori to, ar nenori. Tiesa, kartais protiniai dantys būna sudygę taip blogai, kad tenka juos šalinti operacijos metu.

Sugedusius

Nors paprastai žmonės siekia dantis susitvarkyti, kad nereikėtų imtis drastiškų priemonių, visgi kartais įmanomas toks dalykas kaip dantų pašalinimas tiesiog todėl, kad šie buvo sugedę. Taigi, sugedusius dantis tenka pašalinti ir vietoje jų įstatyti protezą (rekomenduotina). Vėliau senatvėje dantys gali kartais patys iškristi, arba jau būti visiškai nepataisomai sugedę, dėl to šalinami.

2 mintys apie “Kada reikia rauti dantis”

  1. Dažnai dar protiniai dantys raunami, kai kyla uždegimas ir pradeda skaudėti. Taip pat prieš ortodontinį gydymą reikia išrauti protinius dantis, kad vėliau jie neišstumdytų ištiesintų dantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *