Čerpės – ilgaamžė stogo danga

ČerpėsVisoje Europoje daugiau nei 70 procentų namų yra dengiami čerpėmis. Čerpės yra viena iš dažniausiai pasirenkamų stogo dangų dėl savo ilgaamžiškumo, gražios estetinės išvaizdos bei to, jog puikiai sugeria triukšmą, todėl esant smarkiam vėjui, krušai ar kitoms nemalonioms gamtos sąlygoms, turėdami čerpių stogą visuomet galėsite miegoti ramiai ir netrukdomai. Nors čerpės yra sunki medžiaga, metams bėgant jų nereikia remontuoti ar dažyti. Vasarą jos neįkaista, todėl sukuria puikią atmosferą namuose, kai už lango aukšta temperatūra, o žiemą šilumą tarsi sulaiko ir vėsiam orui neleidžia prasiskverbti į būstą. Įprastai čerpėms gamintojai suteikia trisdešimties metų garantiją, tačiau pagal ilgaamiškumą jos siekia šimtą penkiasdešimt metų.

Daugelis namų savininkų baiminasi, jog ši stogo danga yra sunki ir namo konstrukcija gali jos neatlaikyti. Pasak specialistų, nėra ko baimintis, nes nauji namai statomi tik iš itin tvirtų medžiagų ir konstrukcijų, ant kurių galima dėti bet kokio sunkumo stogą. Čerpės yra labai tvirtos, todėl, esant įvairiems reikalams, ant jų, tai yra, ant stogo, galima drąsiai lipti žmonėms. Jeigu ši stogo danga žmonėms atrodo per brangi, derėtų atkreipti dėmesį į jos ilgaamžiškumą ir tai, jog sumokėjus mažiau už pigesnę ir prastesnę stogo dangą, metų eigoje jums gali prireikti vykdyti įvairius remontus, o tai – papildomos išlaidos.

Čerpinio stogo elementus sudaro įvairios čerpės kaip pradinė ir tarpinė nuožulniam kraigui, aliuminis stogtakis, sandarinimo juosta, apžvalgos aikštelė, stogo liukas, antenos lizdas, ventiliacinis kaminėlio komplektas, difuzinė plėvelė, sniego apsauga, lietvamzdis, užtvara nuo paukščių, čerpės laikikliai, vėjalentės profilis ir kiti.

Daugiau informacijos apie čerpes – http://stogocerpes.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *