Kaip valgyti, kad greičiau pasisotintumėte

Ar žinojote, kad lekstes internetu gali apskritai nulemti mūsų valgymo įpročius? Tai, ką mes valgome, ir kaip valgome, yra susiję ir su tuo, iš kokios lekstes, internetu galbūt pirktos, mes maitinamės.

Mažesnė lėkštė

LėkštėsNorintiems sulieknėti žmonėms paprastai yra patariama valgyti iš mažesnių nei įprasta lėkščių. Aišku, mums nėra tai labai malonu daryti, nes norisi, kad ir akys pasidžiaugtų, matydamos didelį kiekį maisto. Tačiau, jeigu lėkštė tikrai yra pilna, tuomet akys gali ir apsigauti. Kartais mažas maisto kiekis, įdėtas į nedidelę lėkštę, atrodo visai nemažas, nes jis ten pilnai užpildo erdvę. O štai tada, kai maisto gabalėlį įdėsime į beribę didelę lėkštę, tai to maisto atrodys juokingai mažai. Beje, ši pasisotinimo technologija dažnai išnaudojama restoranuose. Tarkime, prabangioje vietoje maistas dedamas į dideles lėkštes, sukuriamas įspūdis, kad gavote jo nedaug, taigi, jis išskirtinis, juo pasimėgausite, nepersivalgysite, išliksite aristokratai. Tuo tarpu, restoranuose, kur susimokėjus startinę įmoką galima valgyti kiek nori ir ko nori, paprastai yra labai greitai sukuriamas sotumo jausmas. Būtent tokiose vietose psichologiškai mus paveikia mažos lėkštelės. Tokiuose restoranuose mes turime valgyti tiek, kiek reikia, tačiau kartu ir tiek, kiek galime suvalgyti. Nevalia palikti lėkštėje maisto ir eiti įsidėti kito. Taigi, kol viską suvalgome iš mažos lėkštės, gana greitai tenka eiti vėl įsidėti maisto. Kol suvaikštome, kol vėl įsidedame, taip ir ateina soties jausmas. O mūsų smegenys tarsi fotografuoja tas pilnas lėkštes ir sako mums – užteks valgyti, tu jau prisivalgei.

Raudona lėkštė

Sakoma, kad raudona spalva itin žadina alkį. Dėl to tokiuose populiariuose užkandinių tinkluose kaip Mc'Donalds arba Hesburger, KFC ir kituose, vyrauja raudonas interjeras. Jeigu pastebėsite, jis ten nesikeičia metų metus, kartais kur nors sostinėje atsinaujina stilingesniu. Raudona spalva mus erzina ir tikrai nėra pati maloniausia žiūrint į sienas, tačiau apskritai ji iš tiesų mums kelia didesnį alkį ir nepasisotinimą. Dėl to ir valgant iš raudonos lėkštės, norisi suvalgyti daugiau, nei valgant iš mėlynos.

Ypatinga lėkštė

Dar vienas valgymo įprotis yra valgyti iš ypatingų indų. Jeigu kada nors kažką paprastesnio valgysite iš ypatingos, labai gražios lėkštės, jums bus taip skanu. Ir ilgai prisiminsite tą užkandį. O jeigu jį būtumėte pavalgę labai įprastai, kažin, ar jis jums taip giliai įsirėžtų į atmintį. Tad tai – dar vienas triukas, kurį galite iškrėsti savo smegenims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *