Dviračiai: ir sportas, ir pramoga

Net jeigu sakote, kad nekenčiate sporto ir nenorite judėti, visgi dviračiai gali būti tuo puikiu dalyku, kurį laikytumėte ir pramoga, ir sportu. Tik reikia nebijoti važiuoti ten, kur retai važiuojate, priimti įvairius iššūkius, ir greitu metu pralėkti su dviračiu vidurį miesto bus labai smagu. Ką gero suteikia dviračiai?

Dviratis kaip pramoga

DviračiaiVisų pirma, daugybei žmonių dviračiai yra tiesiog laiko verta pramoga. Sportas užkabina kaip narkotikas daugybę žmonių, kadangi pasportavus iš tikrųjų labai pagerėja nuotaika, savijauta, o tą lemia tam tikrų hormonų pasigaminimas smegenyse ir jų pasiskirstymas po organizmą. Taigi, kai sakoma „važiuoju prapūsti galvą“, nereikėtų iš to juoktis, nes kažkas tikrai labai naudingai galbūt prapūs galvą ir turės puikiai praleistą laiką. Kita vertus, važiavimas dviračiu taip pat leis aplankyti vietas, kuriose galbūt iki tol nebuvote, kurių gal net nepastebėdavote. Taigi, dviratis kaip pramoga tikrai gali būti labai puikus būdas pailsėti nuo kasdienės rutinos.

Dviratis kaip sportas

Kalbant apie tai, kada dviračiai yra tikros sporto priemonės, reikėtų žiūrėti į kiekvieną žmogų individualiai, kaip jis ar ji naudoja dviratį, kaip dažnai ir kokiems tikslams. Jeigu važiuojama itin retai, tai labai didele sporto priemone nepavadinsi, mat visgi reikėtų važinėti dažniau ir turėti net tam tikrą grafiką. Kita vertus, teoriškai tai laikoma fizine sporto veikla, net jeigu važinėjama ir labai retai. Važiuojant dviračiu gerėja medžiagų apykaita, sunaudojama daugiau energijos, taip pat lavinami kojų, blauzdų, sėdmenų, šlaunų, kirkšnių, nugaros, pilvo preso raumenys, taigi, tai yra sportas. Dviratininkams, mėgstantiems važinėti dažnai ir daug, vertėtų nepamiršti prieš važiuojant padaryti tempimo pratimų, kurie galėtų padėti bent šiek tiek apsaugoti raumenis nuo pertempimo. Pasirinkusieji didesnes transporto trasas, važiavimą kalneliais, turės ir didesnį fizinį krūvį, patirs efektyvesnę sporto naudą.

Dviratis kaip transporto priemonė

Miesto žmonėms, ypač gyvenantiems senamiesčiuose, dviratis tampa palankia transporto priemone. Tiesa sakant, jis yra apskritai ir laikomas pasaulyje progresyvių, modernių žmonių kelionių įrankiu. Miestuose, kur žmonės rūšiuoja šiukšles, rečiau vartoja gyvūninės kilmės produktus, ten ir dviračių infrastruktūra būna išvystyta geriau, nes dėl ekologinių priežasčių ten dviratis taip pat laikomas kur kas geresne transporto priemone negu koks nors senas automobilis. Prisiminus Paryžiaus užterštumo bei Tokijo smogo atvejus, tikrai verta paminėti, kad tai puiki ekologiška transporto priemonė, neužkišanti kelių, neužimanti vietos aikštelėse, o taip pat ir neišmetanti dujų.

1 mintis apie “Dviračiai: ir sportas, ir pramoga”

  1. Važinėjimas dviračiu gali būti puikia treniruote sutvirtinti kojų raumenis ir pan., todėl dažnai vasaromis važinėju ilgus atstumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *