10 patarimų, kaip išlaikyti savo verslą dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis

Nesvarbu, ar verslu užsiimate jau daugelį metų, ar tik neseniai pradėjote savarankišką veiklą, dabartinė ekonominė padėtis gali būti sudėtingas metas toliau plėtoti verslą. Daugelis mažųjų įmonių neišgyvena recesijos ir, deja, dėl to daugelis jų žlunga. Tačiau tinkamai planuodami ir ruošdamiesi galite imtis veiksmų, kad sumažintumėte riziką ir padidintumėte tikimybę, jog iš kitos pusės išeisite sveiki. Jei šį straipsnį skaitote ekonominio pakilimo metu – gerai jums! Tačiau tam atvejui, jei reikalai pakryptų į blogąją pusę, parengėme 10 patarimų, kurie padės išsaugoti jūsų verslą nuosmukio metu. Mikroklimatas ir specialisto patarimai.

Prieš investuodami atlikite išsamų rinkos tyrimą

MikroklimatasPirmoji verslo taisyklė – gerai pažinti savo rinką ir klientus. Jei aiškiai suprasite savo klientų poreikius, jų demografinį pasiskirstymą ir dabartinę savo pramonės šakos padėtį, galėsite būti labiau tikri dėl savo siūlomų produktų ar paslaugų ir pasirinkto jų pardavimo būdo. Rinkos tyrimai yra nuolatinis procesas, prie kurio turėtumėte reguliariai grįžti, kad neatsiliktumėte nuo pramonės tendencijų ir klientų poreikių. Kai rinka klestės ir klientų bus daugiau nei galite aptarnauti, džiaugsitės, kad atlikote išsamius tyrimus. Tačiau kai laikai sunkūs ir klientų trūksta, džiaugsitės, kad iš anksto skyrėte laiko ir įsitikinote, kad turite tinkamų produktų ir paslaugų.

Pasamdykite patikimą apskaitos tarnybą

Tai labai svarbus žingsnis visiems verslo savininkams, bet ypač tiems, kurie patiria nuosmukį. Įsitikinkite, kad jūsų apskaitos tarnyba yra patikima ir verta pasitikėjimo, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į verslo vykdymą. Norite, kad kas nors jums laiku pateiktų tikslias ir lengvai suprantamas finansines ataskaitas. Taip galėsite laiku priimti pagrįstus sprendimus dėl savo įmonės. Įsitikinkite, kad buhalterinės apskaitos tarnyba turi patirties dirbant su jūsų tipo verslu. Pavyzdžiui, jei valdote mažmeninės prekybos parduotuvę, įsitikinkite, kad buhalteris turi patirties mažmeninės prekybos srityje. Jei samdote buhalterinės apskaitos tarnybą, įsitikinkite, kad gaunate savo pinigų vertę. Nenorite mokėti už paslaugas, kurių jums nereikia.

Įsitikinkite, kad mokate tik už tai, ko jums reikia

Nepasiduokite šurmuliui ir neišleiskite per daug pinigų nereikalingiems dalykams. Pavyzdžiui, tarnybinis automobilis gali padėti sudaryti puikų pirmąjį įspūdį, bet jei neuždirbsite tiek pardavimų, kad padengtumėte automobilio išlaidas, jis taps tik našta. Tas pats pasakytina ir apie dideles biuro patalpas. Žinoma, ji gali atrodyti įspūdingai, kai klientai ateis susitikti su jumis, bet jei nuomos mokestis yra didesnis, nei galite sau leisti, tai taps našta. Įsitikinkite, kad investuojate tik į tai, kas tiesiogiai naudinga jūsų verslui, pavyzdžiui, į rinkodarą, technologijas ir mokymus. Pinigų leidimas dalykams, kurie nepadeda jūsų verslui, yra švaistymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *