Ar psichologas – reikalingas vaikams?

Šiais laikais labai daug kalbama apie psichologines problemas, akcentuojama, kad jomis susiduria vis jaunesni žmonės. Tai tikrai labai liūdina. Galime tik pasidžiaugti, kad pakitęs požiūris paskatino žmones greičiau kreiptis į specialistus, o ne laukti, kol liūdesys taps depresija, po ji galiausiai paskatins vartoti vaistukus nuo ligų.

Pirmas žingsnis – svarbiausias

Psichologas, šiuo atveju, geriausias pasirinkimas. Jis yra specialistas, kuris gebus aptarnauti labai skirtingo amžiaus žmones. Ne tik vidutinio amžiaus, kurie dažniausiai kreipiasi dėl skyrybų, netekčių, taip pat, kai kasdienybė tampa labai sunki, tačiau ir vaikams, kurie kenčia nuo patyčių, liūdesio bei ateities baimės.

Vaikų baimės – labai įvairios

Psichologo paslaugosDažniausiai vaikų baimėms ir jų psichologinėms problemoms skiriama labai mažai dėmesio. Tai yra blogai, kadangi mažieji taip pat susiduria su sveikatos trikdžiais, kurie jiems ateityje gali trukdyti mokytis, paprasčiausiai džiaugtis vaikyste. Žinoma, svarbiausia pamatyti, kad vaikui reikalinga pagalba, kad jis nori kalbėtis ir tuo pačiu negalvoti, kad tai tik smulkmena, kadangi pagalbos suteikiamas laiku – vienas svarbiausių gydymo etapų. Ir nors dažniausiai tikina, kad pastabūs turėtų būti pedagogai, tačiau daug dėmesio krenta ir tėvelių rankose.

Kokie ženklai rodo, kad vaikas nelaimingas?

Psichologas gali būti reikalingas ne tik tada, kai matyti, kad vaikas tikrai blogai jaučiasi. Svarbiausia jam pagalbą suteikti dar tada, kol problemos vos matyti, kai tik kyla dvejonės dėl vaiko savijautos.

· Dažniausiai toks vaikas tampa labai liūdnas.

· Jis dažniausiai nenori šnekėtis.

· Jo nedžiugina tie patys, kasdieniniai dalykai.

· Jis neberodo savo jausmų.

· Jis nebeturi draugų.

· Ir kiti požymiai.

Bent vienas iš jų jau parodo, kad vaikui yra kažkas negerai, tad pokalbis pirmiausia su tėveliais, o paskui ir su specialistu – labai reikalingas.

Kuris psichologas yra geriausias?

Kadangi šiuo metu yra ne vienas psichologas, kuris teigia, kad gali padėti Jūsų vaikui, natūraliai kyla klausimas, kurio paslaugos yra pačios geriausios. Paprasčiausias būdas įsitikinti jo teikiamomis paslaugomis yra internete skaityti komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie teikiamas paslaugas. Taip pat reikia detaliau įvertinti, kokia tiksliai metodika naudojama. Juk jos gali labai skirtis. Galiausiai stebėti pažangą, kadangi dienų eigoje vienas specialistas gali būti keičiama kitu.

Kaip įkalbėti vaiką pokalbiui su specialistu?

Dažniausiai vaikai labai baiminasi tokių pokalbių, kadangi ir jiems atrodo, kad psichologas yra tas asmuo, kuris nustato kokias nors problemas, kuris parodo, kad žmogus serga rimtomis problemomis. Galima tik pasidžiaugti, kad požiūris labai kinta. Šiuo metu ne tik suaugę, tačiau ir vaikai dažniausiai mieliau kalbasi. Svarbiausia, kad tėveliai jiems paaiškintų, kad psichologas – draugas, nebūtinai tik medikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *