Ar psichologas – reikalingas vaikams?

Šiais laikais labai daug kalbama apie psichologines problemas, akcentuojama, kad jomis susiduria vis jaunesni žmonės. Tai tikrai labai liūdina. Galime tik pasidžiaugti, kad pakitęs požiūris paskatino žmones greičiau kreiptis į specialistus, o ne laukti, kol liūdesys taps depresija, po ji galiausiai paskatins vartoti vaistukus nuo ligų.

Pirmas žingsnis – svarbiausias

Psichologas, šiuo atveju, geriausias pasirinkimas. Jis yra specialistas, kuris gebus aptarnauti labai skirtingo amžiaus žmones. Ne tik vidutinio amžiaus, kurie dažniausiai kreipiasi dėl skyrybų, netekčių, taip pat, kai kasdienybė tampa labai sunki, tačiau ir vaikams, kurie kenčia nuo patyčių, liūdesio bei ateities baimės.

Vaikų baimės – labai įvairios

Psichologo paslaugosDažniausiai vaikų baimėms ir jų psichologinėms problemoms skiriama labai mažai dėmesio. Tai yra blogai, kadangi mažieji taip pat susiduria su sveikatos trikdžiais, kurie jiems ateityje gali trukdyti mokytis, paprasčiausiai džiaugtis vaikyste. Žinoma, svarbiausia pamatyti, kad vaikui reikalinga pagalba, kad jis nori kalbėtis ir tuo pačiu negalvoti, kad tai tik smulkmena, kadangi pagalbos suteikiamas laiku – vienas svarbiausių gydymo etapų. Ir nors dažniausiai tikina, kad pastabūs turėtų būti pedagogai, tačiau daug dėmesio krenta ir tėvelių rankose.

Skaityti straipsnį “Ar psichologas – reikalingas vaikams?” »