Laisvai samdomų vertėjų duona

Jeigu esi vertėjas ar vertėja, tai nebūtinai tavo darbas bus vertimo paslaugos žodžiu ir raštu. Gal tu versi tik žodžiu, o gal tu išvis versi tik raštu. O gal tik redaguosi vertimus. Viskas priklauso nuo to, į kokią sritį daugiausiai eisi. Kai kurie vertėjai samdomi tik renginiams, kiti reikalingi nuolat. Kažkam reikia išversti puslapį teksto, kažkas verčia dieną naktį daug laiko tą patį tekstą, nes tai gal būna kokia nors milžiniška knyga. Taigi, vertėjo darbas gali būti tikrai labai įvarius, tereikia apsibrėžti sau konkrečią sritį ir viskas pasidaro aiškiau. Aš esu laisvai samdoma vertėja ir noriu papasakoti apie save.

Kai dirbau biure

Samdomas profesionalus vertėjasDarbas biure man buvo sunkus, nes darbo tai būdavo, tai nebūdavo, o prabūti ten reikėdavo visą dieną. Labai sunku išbūti darbe apsimetant, kad dirbi, kai to darbo realiai tai nėra. Taigi, kadangi kompanija didelė, tai vertėja tada gali tapti ir administratore, ir kavos darytoja bei nešiotoja. Na ir kas, kad kompetencijos yra geriausios kalbos mokėjime, bet jeigu tuo metu tokio žmogaus tiesiog nereikia, tai tada turi išmokti virti kad ir pačią skaniausią pasaulyje kavą. Be to, man būdavo sunku tiek laiko prabūti su žmonėmis, kai dauguma iš jų tiesiog raudavosi sau plaukus nuo streso. Tai yra aplinka, kuri labai paveikia, ir nesinori, kad ir pačiai tektų kokį kuokštą išsipešti vien dėl pasikeitusio požiūrio į gyvenimą.

Laisvai samdoma vertėja – ar lengva

Paskui supratau, kad taip ilgai negali tęstis ir pradėjau dirbti savarankiškai. Man nebuvo labai sunku, gal net galvojau, kad bus kažkaip sunkiau. Buvo visai paprasta. Tik reikėjo susirasti klientų. Kol to nepadariau, turėjau susitaupiusi keturių atlyginimų sumas į priekį, kad, jeigu ką, galėčiau apsispaudusi kokį pusmetį pagyventi ir be darbo. Laimei, darbo atsirado labai greitai, man atrodo, jau po savaitės nuo tada, kai pasiskelbiau, kad darau tokius darbus, aš gavau pakvietimus ir pasiūlymus prisijungti prie puikių projektų ir komandos vertėjų, kurie tiesiog taip ir dirba kaip laisvai samdomi darbuotojai, tačiau, galima sakyti, valgo visą medų šios profesijos ir tiesiog puikiai jaučiasi, gali dirbti laisvai, uždirbti tiesiog patys ant savęs. Kiek padarai, tiek ir turi. Man šis principas visada atrodė priimtinas ir aiškus, tada negali nieko kaltinti dėl savo atlyginimo dydžio.

1 mintis apie “Laisvai samdomų vertėjų duona”

  1. Dažnu atveju vertėjo įmonei samdytis tikrai neapsimoka, tad puiki išeitis gali būti personalo nuoma. Tokią paslaugą gali suteikti specialios įmonės, kurios palengvina tinkamo darbuotojo paieškos procesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *