Laimingas augintinis – laimė šeimininkui ir džiaugsmas aplinkiniams

Kas yra veterinarijos specialistas ir kokios jo funkcijos?

VeterinarijaAugintiniai, kiekvienam gyvąją gamtą mylinčiam žmogui yra neatsiejama kasdienybėjė, kuria sukuria pilnatvę ir darnią visumą. Kalbant apie gyvūnus, juos galime išskirti į naminius ir laukinius. Siekinat aptarti tai, kas yra naminiai gyvūnai, negalime nepaminėti pačių pagrindinių, tokių kaip katės, šunys, paukščių rūšys (pelėdos, papūgėlės, kanarėlės), ropliai (driežai, vėžliai). Taip pat naminių gyvūnėlių kategoriją apima ir įvairiausių rūšių auksinės žuvelės. Tad drąsiai galime teigti, kad naminiai gyvūnai gali būti ne tik sausumos, tačiau ir vandens organizmai. Be kita ko, ko tik dabar neauginame savo namuose? Kalbant apie žmones, gyvenančius kaimo vietovėse negalime pamiršti ir tvartuose laikomų naminių gyvūnų, tokių kaip viškos, karvės, kiaulės, žąsys, antys ir kiti. Gyvi organizmai turint savo gyvenamąjį plotą, kartu su kiemu, sodu ar kita negausiai apželdinta žemės valda, naminiai gyvūnai yra neatsiejami. Natūralu ir visi puikiai žinome, kad žmogui sunegalavus, kreipiamės į gydytoją, o ką daryti sunegalavus augintiniui? Į ką kreiptis? Atsakysime jums. Sunegalavus jūsų naminiam gyvūnui, jo sveikata pasirūpinti gali veterinaras. Šis asmuo paprastai tariant yra lyg jau mums pažystamas gydytojas, besirūpinantis gyvūnais. Veterinaro paslaugos yra išties plataus spektro. Jos apima nuo pirminės konsultacijos, toliau įtraukiant tokias kaip skiepai ir vakcinos, apsaugos nuo blusų, erkių, kirminų, taip pat kastracija ir sterilizacija. Anaiptol, jokiu būdu negalime pamiršti tokių veterinaro teikiamų paslaugų kaip diagnostika ir įvairūs tyrimai, vidaus ligų gydymas, chirurginės invazijos, odos ligos ir dermatologija, ginekologija, urologija, neurologija, traumatologija, ortopedija, ortodontija ir dantų apnašų valymas. Greta šių veterinaro teikiamų paslaugų svarbu paminėti ir tai, kad jis atlieka augintinių higienos paslaugas, ženklinimą, registravimą bei pasų išdavimą, gyvūno patikras prieš tolimesnes keliones. Nepamirškime ir tokio atsakingo ir svarbaus proceso, kaip atsitikusios nelaimės atveju reikalinga eutanazijos paslauga. Siekiant užtikrinti gyvūno saugumą, neabejotinai derėtų kreiptis ir dėl gyvūno sveikatos draudimo, kad atsitikus nelaimei galėtume juo tinkamai pasirūpinti be didelių rūpesčių.

Be kita ko, esama ir veterinarų, kurie teikia egzotinių gyvūnų priežiūros paslaugas. Šiandienos visuomenėje darosi vis populiariau auginti niekur nematytus ir mažai populiarius gyvunėlius. Pastariesiams gyvūnams nėra įprastas Lietuvos klimatas, tad jie dažnai serga. Kiek sudėtinga rasti specialistą, kuris tinkamai pasirūpins jo sveikata., ypatingai jeigu gyvenate provincijoje. Liūdna, tačiau čia veterinaro paslaugos dar vis išlieka primityvios.

1 mintis apie “Laimingas augintinis – laimė šeimininkui ir džiaugsmas aplinkiniams”

  1. Man atrodo, jog reikėtų iškart apsirūpint tam tikromis priemonėmis, jog ištikus nelaimei vienintelė išeitis nebūtų tik veterinaras. Mes juk ir patys turim nešt atsakomybę ir prižiūrėti juos. Galima juk iškart nusipirkti kokių priemonių šunims ar katėms, kad būtų galima suteikti kaip ir pirmąją pagalbą augintiniui, jei kažkas nutinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *