Kaip neapsigauti ir neįsigyti blogo buto

Jei esate naujakuriai tam tikrame rajone, galbūt visų naujų butų pasiūlymai jums atrodys panašiai arba vienodai. Tačiau tas panašumas tam tikra prasme juk bus tik iliuzija. Kadangi tik kai kurie nauji butai ir būstai iš tikrųjų bus tokie geri ir verti dėmesio.

Jeigu esate ne vietiniai, dar nepirkite

Kartais nevietiniai žmonės pirkdami būstą gali labai apsigauti. Jie gali nežinoti, kad ten taikomos kažkokios apsaugos zonos. Taip pat gali nežinoti, kad tam tikroje vietoje yra kažkokių daugiau įvairių neleistinų veiksmų. Gali nežinoti, kad ten yra pavojinga kaimynystė. Gal yra tik vienas pavojingas kaimynas, tačiau jis šiurpina visus aplinkinius. Gal planuojama šalia atidaryti blaivyklą ir pan. Prieš pirkdami, kalbėkitės su vietiniais, jeigu ten turite pažįstamų. Arba pagyvenkite toje vietoje kurį laiką tiesiog nuomojantis. Taip suprasite, kokia ten situacija.

Nepirkite dalies neaiškaus medinio namo

Butai VilniujeKartais galima susivilioti labai pigiais gyvenimo centre pasiūlymais, perkant tiesiog dalį visiškai neaiškaus, keisto medinio namo, kuris yra kone pasmerktas problemoms. Gali būti, kad kitoje dalyje gyvena kaimynai, kurie rūko lovoje ir gali taip rizikuoti ir jūsų turtu, ir gyvybe. Apskritai, perkant dalį namo, rizikinga tą daryti, net jeigu kitoje pusėje gyvena draugai ar giminės, nes vis tiek galite susipykti. Tad dėl nepažįstamų bendrasavininkų reikia labai gerai viską išsiaiškinti.

Nepirkite pavojingoje kaimynystėje

Žinoma, labai svarbu tyrinėti kaimynystę. Gal jūs dabar galvojate: šis rajonas Vilniuje dabar labai pavojingas, bet po 10 metų jis bus jau tvarkingesnis, todėl tai gera investicija. Gali būti, kad labai klystate, ir su tais nusikaltimais yra kur kas sunkiau, ir jie nesibaigs, tad turto vertė neaugs.

Nepirkite, jeigu patys ten negyventumėte

Galiausiai, jeigu perkate būstą investavimui, nuomojimui ir pan., atlikite nedidelį intuicijos testą, kuris iš tiesų jums ir atsakys į klausimą, ar verta pirkti ten būstą, kur esate nusižiūrėję. Tiesiog pažvelkite į tą būstą ir atsakykite sau, ar tikrai pats ar pati čia pirktumėte tą naują būstą. Ar pats čia gyventumėte? Ar norėtumėte, kad čia gyventų galbūt jūsų vaikai, galbūt jūsų studentas sūnus ir pan? Tai svarbūs klausimai, kurie leis jums patiems suprasti, kas jūs esate, ir ko jums iš tiesų reikia. Jeigu manote, kad čia nupirksite, sutvarkysite, o paskui išnuomosite, bet patys tokioje vietoje nė už ką negyventumėte ar neleistumėte gyventi savo vaikams – vadinasi, kažkas su šia vieta yra tikrai negerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *