Važiavimo dviračiu problemos mieste

Jeigu jau lankėtės tokioje elektroninėje parduotuvėje kaip dviraciai.lt ir pirkote kokį nors dviratį prietaisą, tuomet puikiai žinote, kokius išgyvenimus žmogus turi važinėdamas mieste. Šiandien pakalbėkime apie Vilnių. Ką miesto žmonės, turintys dviračius, įvardina kaip didžiausias problemas?

Nesaugu palikti

Kelionė dviračiu miesteNe vienerius metus dviračiu važinėjanti Agnė sako, kad po to kai iš parduotuvės http://www.dviraciai.lt/ įsigijo naują dviratį, nebegali jaustis saugi. „Kalbu ne apie paties važiavimo saugumą, bet apie pavojus dviračiui. Anksčiau naudodavau tokį seną dviratį, kuris net nežinau iš kur pas mane atsirado, berods paliko kažkas iš studentų, su kuriais anksčiau gyvenau. Tai nebuvo geras dviratis, bet man jo ilgokai pakako. Jo vertė gal 30 eurų, tikrai ne daugiau. Tačiau atėjo laikas nusipirkti naują, labai to laukiau. Iš minėtos parduotuvės pirkau man labai gražų, tačiau taip pat ne patį brangiausią dviratį. Pardavėja pristatė jį kaip miesto dviratį moterišką, bet man jis labiau panašus į hibridinį. Kadangi, kaip ir kalnų dviratis priekyje turi didelę šakę bei amortizatorių. Kainavo virš 300 eurų, ir akivaizdžiai yra naujas. Ir štai iškart klausimas – o kur aš jį paliksiu, kaip prirakinsiu? Spyna, kurią naudodavau, buvo visiškai paprasta, ją gal net su paprastu peiliu gali nupjauti. Taigi, teko už dar 100 eurų pirkti gerą spyną, bet ir tai visada labai jaudinuosi. Spyną tampytis nepatogu, o dviračio vis tiek nenoriu palikti kažkur prie parduotuvės Naujininkuose ar Savanorių prospekte. Taigi, turiu, džiaugiuosi, kad galiu taip smagiai važiuoti, bet palikti bijau“, – dalijasi išgyvenimais mergina.

Dviračių takai

Rimantas pažymi, kad jam daugiausiai problemų kelia dviračių takai. „Metus esu gyvenęs Olandijoje, ten nepalyginsi, kaip viskas yra sutvarkyta. Tu supranti, kad dviratis yra nuostabus dalykas, visi su juo važiuoja ir tam yra išvystyta puiki infrastruktūra. Pas mus sprendimai dviratininkų poreikiams išspręsti atrodo mažų mažiausiai juokingi, gal net apverktini. Kiek Vilniuje yra tokių „dviračių takų“, kurie eina per visiškai išbaladotas trinkeles, arba vidury tako išdygsta autobuso stotelė, medis, stulpas, arba dviračių takas kažkur lyg niekur nieko nutrūksta. Tai tikrai labai apsunkina važinėjimą“, – pasakoja Rimantas.

Agresyvus eismas

Jolita stebisi, kad vilniečiai važinėja tikrai labai agresyviai. „Praėjusią savaitę pas mane viešėjo Luiza, bičiulė iš Pietų Prancūzijos. Kaip tik ji ir paminėjo, kad pas mus labai agresyvus eismas. Iš tiesų, kai esi dviratis, tai visos greitai lekiančios mašinos tave ignoruoja, nepraleidžia ir nežinai, kada gali nutrenkti“, – nuogąstauja Jolita.

1 mintis apie “Važiavimo dviračiu problemos mieste”

  1. Mes irgi pastebėjom, kad nelabai saugu važinėti dviračiais gatvėmis, nes žmonės tiesiog dar nėra labai pripratę matyti dviračius mašinų važiuojamojoje dalyje. Dažniausiai su šeima važinėjam parkuose, kur nėra automobilių, prie to pačio pasportuojam ant gatvės treniruoklių. Na, o kaip transporto priemonė važiuoti nuo taško A į tašką B, pas mus dar nelabai priimtina. Vis tik dviratis yra daugiau kaip sporto ir pramogų priemonė, nereikia taip stebėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *