Šviesos architektūra mūsų namuose

Nors pamažu ir senų per naują remontuojamų butų išvaizda keičiasi, bet vis dar dažnai galime sutikti tokį apšvietimo modelį, kai yra tiesiog palubėje pakabinama ant laido viena vargšė lempa. Lietuviškų namų interjere LED juostos vis dažniau sutinkamas reiškinys – jas galime jau pastebėti ne tik pramoniniuose, viešojo maitinimo, paslaugų ir pramogų sektoriuose, bet ir gražėjančiuose lietuvių namuose bei butuose.

Pagrindinė ir išskirstyta šviesa

LED sprendimaiJeigu reikėtų paprastai paaiškinti, kaip paprastai šiais laikais yra formuojamas namų apšvietimas, reikėtų išskirti dvi pagrindines šviesos šaltinių grupes. Tai – pagrindinė ir užpildanti šviesos. Taip pat yra skirstoma ir tada, kai kalba pasisuka apie fotografija, kino režisūra, kai kuriama dirbtinė aplinka kadrui suformuoti, taip pat naudojamas vienas pagrindinės šviesos šaltinis ir keletas reflektorių, mažesnių šviesų. Tas pats nutinka ir namuose. Svetainėje tikriausiai bus viena bendra šviesa, galbūt liustras, didelis šviestuvas. Pasieniuose taip pat kabos ir mažesnių, mažai šviesos suteikiančių šviesų. Tačiau mažųjų, erdvę papildančių šviesų paskirtis labai dažnai ir nėra sukurti jums tokią šviesą, kad galėtumėte lengvai prie jos dirbti ir viską aiškiai matyti. Neretai kambariuose, erdvėse, kur svarbus jaukumas, interjeras, tos erdvės grožis ir dizainas, šviesos naudojamos tam, kad pabrėžtų tam tikrus interjero elementus.

Jeigu šviesą ir jos architektūrą formuojame darbo erdvėse, tuomet akcentinės šviesos bus taip pat išdėliojamos, primontuojamos, prikabinamos jau kitaip. Galbūt prie rašomojo stalo bus itin ryški stalinė lempa. Galbūt LED lempų juostos atsidurs ten, kur svarbu nukreipti žvilgsnį, kai norime šiek tiek pailsėti ar pasisemti įkvėpimo iš knygų lentynos. Virtuvėje taip pat specialios papildomos šviesos atsiras ten, kur daugiausiai atliekate virtuvinių darbų, kažką pjaustote, plaunate, gaminate.

Žmonės mėgsta papildomų lempučių įtaisyti ten, kur vaikšto naktį. Tai kaip kelio žymėtojas ir jaukumo ženklas. Tarkime, koridoriuje palubėje nuo miegamojo iki tualeto, arba antro aukšto laiptuose, pačiose laiptų pakopose taip pat gali spingsėti šviesos.

Ką pritraukia šviesa

Ne visi efektai, kuriuos sukuria šviesa, yra pageidautini. Pavyzdžiui, moskitų arba uodų spiečiaus prie savo lempų arba miegamojo lovos tikrai nenori nė vienas. Antimoskitinio tinklelio ypatybės leidžia jums mėgautis šviesiomis erdvėmis net ir karštą vasaros naktį, atsilapojus namų langus tiek, kiek įmanoma. Iš tiesų, nesunku ir malonu leisti vakarą namuose, mėgautis patinkančia šviesa ir vėsa, jeigu naudojate specialius antimoskitinius tinklelius.

1 mintis apie “Šviesos architektūra mūsų namuose”

  1. Tačiau apšvietimo sprendimai taip pat yra labai svarbūs ir namo išorėje. Galvojau kaip galėčiau pagerinti savo namų išorę ir atradau, jog specialūs kiemo šviestuvai tikrai suteikia namui daugiau išraiškingumo bei jį pagyvina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *