Renkamės padangas – pagrindiniai patarimai

Automobilių padangosKai kurie vairuotojai vis dar klaidingai galvoja, kad turint automobilį į padangas reikia kreipti mažiausiai dėmesio. Tai gali turėti blogas pasekmes, kuomet tuo nepasirūpinama laiku ir tinkamai. Šiuo metu parduodamos padangos internetu ar parduotuvėse, todėl galima net ir neturint daug laiko įsigyti norimas padangas greitai ir paprastai.

Kaip jau supratote pasiteisinimas, kad neturite kada nusipirkti, tikrai nebebus labai tinkamas. Dabar belieka pasirinkti tinkamas, kurios atitinka keliamus reikalavimus. Padangas įprasta skirstyti į vasarines, universalias ir dygliuotas. Pastarosios tinkamos važinėjant apledėjusiais keliais ar ten, kur žiemos metu keliai nevalomi. Tiesa, jas eksploatuoti galima tik šaltojo sezono metu, o štai vasarą važinėjant su tokiomis padangomis galima gauti baudą. Vasarinės padangos jau vien iš pavadinimo puikiai atspindi jų paskirtį. Šaltojo sezono metu jų naudoti negalima. Jeigu norima išvengti problemų du kartus per metus permontuojant tinkamas padangas, tai reikia rinktis universalias. Jos tiks važinėjant tiek vasarą, tiek ir žiemą. Tiesa, jei tenka daug važinėti nevalytais ir ledu padengtais keliais, tai toks pasirinkimas nėra itin tinkamas.

Rasti tinkamas nebus sunku, nes galima net neišėjus iš namų įsigyti tai, ko reikia. Pavyzdžiui, padangos internetu parduodamos bet kuriuo paros metu. Tuo tarpu perkant parduotuvėje, reikia prisitaikyti prie darbo laiko. Jei nuspręsite padangas įsigyti turguje ar panašioje vietoje, tai verčiau šios minties atsisakyti, nes ten dažniausiai parduodamos nekokybiškos prekės. Padangas verčiau pirkti patikimose pardavimo vietose. Svarbu, kad jos atitiktų keliamus reikalavimus. Atkreipkite dėmesį į jų paskirtį pagal sezoną, protektoriaus gylį, raštą bei gamybos datą. Tai leis neapsigauti.

Be to, labai svarbu, kad padangomis būtų rūpinamasi ne tuomet, kai nutinka bėda, bet nuolat. Dėl šios priežasties nuolat tikrinkite jų oro slėgį. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į protektoriaus gylį, jei jis siekia iki 3 mm vasarą, o žiemą iki 4 mm, tai viskas tvarkoje, o jei mažesnis, tai reikia įsigyti naujas padangas. Dėl gamybos datos reikia taip pat būti atidiems. Net jei padangos atrodo kaip naujos, nors buvo naudotos ar saugiai sandėliuojamos ilgus metus, tai negarantuoja saugaus jų naudojimo. Viskas turi galiojimo laiką.

Padangos yra labai svarbios bet kuriam vairuotojui. Reikia visuomet tinkamai ir laiku pasirūpinti savo transporto priemone. Taip bus užtikrintas visų saugumas, o ir neteks mokėti baudų, kuomet bus nustatyti pažeidimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *