Patarimai renkantis naują būstą

Naujų namų paieškos daugeliui yra jaudinantis gyvenimo įvykis, todėl atėjus laikui žengti šį žingsnį, reikia žinoti, kad svarbu tinkamai pasirinkti. Dabar parduodamas naujas būstas Vilniuje ar kituose šalies miestuose siūlo įvairias galimybes. Pirkėjai gali rinktis butus, namus ar kotedžus. Taip pat galima rasti skirtingose vietose esančius būstus, kurie skirsis dydžiu, išplanavimu ir t.t. Kaip matome, rinktis gali būti ne tik malonu, bet ir sudėtinga, nes naujų būstų pasiūla Lietuvoje šiuo metu labai didelė.

ArkaBūsimų namų vieta yra labai svarbi. Nuo to priklauso, kaip patogiai galėsite pasiekti savo namus ir kitus svarbius objektus, pavyzdžiui, parduotuvę, polikliniką, darbovietę ir kt. Jei turite mažų vaikų arba planuojate jų turėti gyvenant šiame būste, kurį renkatės, tai jums reikia gerai pagalvoti apie vietos patogumą, nes jums bus reikalinga tokia vieta, iš kurios patogiai pasieksite vaikų darželius ir mokyklas. Su nepatogumais susiduria žmonės turintys vaikų ir gyvenantys už miesto ribų, kai darbovietės ir vaikų darželiai bei mokyklos taip pat randasi mieste. Labai daug laiko sugaišite važiavimams ir buvimui transporto spūstyse, ypatingai, jei gyvenate netoli sostinės. Taigi, vieta yra labai svarbi. Rinkdamiesi, kur gyvensite turite gerai įvertinti vietos patogumą.

Sekantis svarbus aspektas – būsto statybos metai. Turite nuspręsti ar norite naujos statybos, ar senos statybos būsto. Didžiausias skirtumas – kaina. Žinoma, kaina priklauso nuo daugybės kitų kriterijų, pavyzdžiui, miesto, vietos, dydžio, remonto, baldų ir pan. Kokį rinktis? Tai priklauso nuo to, kokios jūsų finansinės galimybės ir poreikiai. Dažnai galima rasti pigių senos statybos būtų, tačiau pigi kaina atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Čia jau reikia atidžiai išnagrinėti pasiūlymą. Dažnai už žemos kainos slypi tai, kad butas labai mažas, nepatogioje vietoje ar dideles išlaidas remontui. Taip pat reikia paminėti ir tai, kad senos statybos būstas, čia kalbame apie butus, namus, kotedžus, yra blogai apšiltinti. Bent jau dauguma iš jų. Ir gyvenant juose šildymui išleidžiama dalis pinigų – bus didelė. Naujos statybos būstas yra statytas pagal šiuolaikinius reikalavimus, dažniausiai yra galimybė patiems pasirinkti šildymo būdą bei reguliuoti šilumos kiekį. O tai reiškia, kad šildymas bus pigesnis, nei gyvenant senos statybos būste. Tai pagrindiniai lemiami kriterijai, kurie turi būti apsvarstyti prieš perkant naują būstą. Atsižvelgiant į finansus ir poreikius išsirinksite savo svajonių namus.

1 mintis apie “Patarimai renkantis naują būstą”

  1. Svarbu ne tik būsto vieta ar jo statybos metai, bet ne ką mažiau svarbu ir kitas aspektas- būsto saugumas. Mano manymu tiek nuosavame name, tiek daugiabutyje, ypač Vilniuje , kur tiek daug žmonių, turėtų būti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, jog gyventojai jaustųsi saugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *