Paminklų pasirinkimas

PaminklaiKai ateina laikas laidoti artimąjį, jus slėgti gali ne tik ilgesys ir sielvartas, bet ir finansiniai rūpesčiai – juk bus nemažai išlaidų. Net ir paminklu kainoraštis gali parodyti jums ne pačius maloniausius skaičius – paminklai tikrai kainuoja. Tačiau kiekvienas gali rinktis pagal savo kišenę, kainoraštis iš tiesų yra labai plačios amplitudės, kad ir kokią paminklų gamintoją pasirinktumėte.

Tik kryžius

Pats paprasčiausias ir pigiausias variantas, kurį gali pasiūlyti paminklu kainorastis, bus kryžius. Kryžius yra mūsų krikščioniškas simbolis, siejamas su religija. Tačiau net ir nereligingus ar nekrikštytus žmones laidojame po kryžiumi. Tik religija siūlo pomirtinį gyvenimą, todėl būtent jos simbolika ir atsiduria ant kapo. Kadangi esame krikščioniškas kraštas, tai ir kryžius yra tas simbolis, kurį matome pirmiausiai. Jeigu išvis nėra pinigų paminklui, žmonės ir patys gali pasidaryti medinį kryžių. Jeigu bent šiek tiek lėšų yra, galima pasirinkti gražų medinį lakuotą kryžių. Dažnai žmonės kryžių renkasi pirmiesiems metams, o vėliau metinėms užsako paminklą. Kiti taip palieka ir visam laikui.

Minimalistinis amerikietiškas akmuo

Pažvelgę į amerikietišką tradiciją, matysime, kad ten dažniausiai yra minimalistiniai kapai. Tik vienas akmuo su vienu simboliu ir užrašu, kas, kur ir kada. Mums tokia tradicija dar nėra įprasta, tačiau, esant poreikiui, galima užsisakyti ir tokį paprastą paminklą.

Paminklas su daugiau informacijos

Dažniausiai mes pasirenkame glazūruotą akmenį, panašų į marmurą. Ant jo būna iškalta esminė informacija. Kas gyveno, kas mirė, kas liūdi. Dar būna ir koks nors ornamentas ar degančios žvakutės simbolis. Tokie paminklai kainuoja nemažai ir žmonės ne iš karto juos perka, kartais pradžioje pataupo.

Paminklas šeimai

Nors šiek tiek nemalonu laidoti savo šeimos žmogų ir užsakyti jam didelį paminklą, kuriame būtų vietos ir kitiems nariams, ir tau, tačiau kiti žmonės kaip tik randa tokiame veiksme nusiraminimą. Jie tiki, kad ir po mirties bus kartu.

Paminklas – tvirtovė

Kartais internete paplinta rusiškų paminklų variantai, kur paminklai yra didžiuliai, įspūdingi, su vienokiu ar kitokiu velionio atvaizdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *