Kokios padangos geriausios?

Saugus eismas neįmanomas be techniškai tvarkingos transporto priemonės. Labai svarbu, kad kiekviena padanga būtų tinkama eksploatuoti. Vis dėl to, pakankamai dažnai automobilių savininkai nepaiso šios taisyklės ir montuoja skirtingas padangas. Tai gali turėti skaudžių pasekmių.

PadangosŠiuolaikinės padangos yra kuriamos naudojant geriausią technologiją. Gamintojai nuolat ieško būdų kaip pagerinti kokybę. Gaminamos įvairios žieminės, universalios ir vasarinės padangos. Nuolat vyksta bandymai, testuojami įvairaus protektoriaus raštai, gylis, gumos ir t.t. Įsigiję naujas padangas būsite tikri, kad važiuosite saugiai. Labai atsargiai reikėtų vertinti galimybę įsigyti naudotas padangas. Jos gali būti laikomos netinkamomis sąlygomis, o tai turės įtakos jų savybėms. Ne mažiau svarbi ir gamybos data. Kuo ji senesnė, tuo blogiau naujam jų savininkui. Dėl šios priežasties verčiau pataupyti ir įsigyti naujas.

Kas svarbu renkantis padangas? Svarbu pasirinkti tinkamą jų dydį. Tai skersmuo, plotis ir aukštis. Visuomet verčiau rinktis tokį, kuris nurodytas gamintojo. Tai nesunkiai sužinosite automobilio knygelėje arba internete apsilankę gamintojo tinklapyje. Ne mažiau svarbu rinktis tokaiias, kurios tiks jūsų važiavimui. Tai reiškia, kad pasirinkti būtina atsižvelgiant į savo vairavimo ypatumus, pavyzdžiui, jeigu žiemą vairuosite daugiausia mieste, tai pirkite paprastas žiemines padangas, o jeigu dažniausiai važinėsite kaimo keliais, kur keliai nevalomi ir dažnas plikledis, tai pravers dygliuotos. Verta pakalbėti ir apie protektoriaus raštą. Padanga gali būti su simetrišku arba skirtingu raštu. Kuris geresnis – vieningo atsakymo nėra. Jeigu vairuosite Lietuvos keliais, tai verčiau rinktis krytpinį protektorių. Jis itin tinkamas sudėtingoms vairavimo sąlygoms, pavyzdžiui, esant plikledžiui. Minkštumas ir kietumas. Tai dar viena labai svarbi savybė į kurią būtina atkreipti dėmesį. Tiesa, čia susiduriama su keblumais, nes jokio ženklinimo nėra, tad suprasti, kas yra kas bus sudėtinga tiems, kurie su tuo nėra susidūrę. Šiuo atveju verčiau kreiptis į pardavėją, kuris padės jums pasirinkti tinkamas.

Atskiro dėmesio vertos universalios padangos. Kartais klaidingai manoma, kad jos nėra itin efektyvios žiemos metu. Galima tik paminėti, jog jos tėra 5 procentais mažiau efektyvios už įprastas žiemines padangas (ne dygliuotas). Tai geras pasirinkimas tiems, kurie nenori rūpintis sezoniniais padangų keitimais.

Žieminės, vasarinės ar universalios padangos pasirenkamos pagal tinkamą metų laiką, kainą, protektoriaus ypatybes ir pan. Svarbiausia, kad jos būtų kokybiškos. Išsirinkus tokias saugu bus vairuoti tiek žiemą, tiek ir vasarą, juk saugumas kelyje yra labai svarbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *