Nuo ko priklauso miško kaina?

Nuosavas miškas yra lygiai toks pat vertingas žmogaus turtas, kaip ir automobilis, būstas, meno kūriniai ar vertybiniai popieriai. Tačiau kalbant apie mišką, reikia pastebėti, jog jis bus vertingas tiek, už kiek sugebėsite jį parduoti. Verta pažymėti, kad nors miško kainą nustato pats savininkas, tai yra daroma paisant tam tikrų veiksnių, kitais žodžiais tariant, būtent nuo tam tikrų veiksnių priklauso, kiek pirkėjas turės mokėti už mišką. Taigi, kokie veiksniai tai, kokia bus miško kaina? Jų yra ne vienas ir visus juos aptarsime šiame straipsnyje.

miškas Vienas svarbiausių veiksnių, nuo kurių priklauso, kiek teks mokėti už mišką, yra paties miško turinys. Kaip žinia, miške gali augti patys įvairiausi medžiai, tačiau niekam ne paslaptis, jog tam tikros rūšies medžiai kainuoja daugiau, nei kitos rūšies. Štai, pavyzdžiui, lapuočiai dėl savo savybių yra vertinami kur kas geriau bei kainuoja daugiau, tuo tarpu spygliuočiai – šiek tiek pigesni. Atsižvelgiant į šią informaciją, galima daryti išvadą, jog lapuočių miškas kainuos brangiau, tuo tarpu, spygliuočių miško kaina bus šiek tiek mažesnė.

Dar vienas, taip pat labai svarbus veiksnys, kuris turi įtakos miško kainai, yra plotas. Nesunku pastebėti, jog kuo miškas didesnis, tuo didesnė ir miško kaina. Visų pirma, miško savininkas turi įvertinti, kiek kainuos tam tikras matas, pavyzdžiui, 1 hektaras miško. Na, o po to – būtina apskaičiuoti, koks yra viso miško plotas ir vieno hektaro kainą padauginti iš tiek, kiek iš viso hektarų sudaro mišką.

Nors medžių, kurie sudaro mišką, rūšis bei jo plotas yra bene patys svarbiausi veiksniai, nuo kurių ir priklausys miško kaina, negalima nepaminėti ir dar vieno. Tai – konkurencija. Miško savininkas, prieš paskelbdamas galutinę miško kainą turėtų atidžiai įvertinti, kokios vyrauja miškų kainos esamame rajone. Tikėtina, jog jei kaina bus įvertinta neadekvačiai, pirkėjų paieškos užims nemažai laiko – išlieka labai didelė tikimybė, jog pirkėjas pasirinks ne jūsų, o konkurento mišką. Taigi, norėdami, kad miško pardavimas būtų neilgas procesas, kainą įvertinkite atsižvelgdami į konkurentų skelbiamas kainas.

Kaip matyti, veiksniai, kurie lemia tai, kokia bus miško kaina, yra štai tokie: medžių rūšis (lapuočiai vertinami geriau bei kainuoja daugiau), plotas (pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokia bus vieno hektaro kaina ir ją padauginti iš hektarų skaičiaus) bei konkurencija (kainą skelbti atsižvelgiant į konkurentų kainas). Na, o tuo atveju, jei manote, jog jums yra reikalingas patarimas, tačiau nežinote, kur kreiptis šiuo klausimu, atminkite, jog internete visada galite pasinaudoti miško kainos skaičiuokle. Naudojantis ja, tereikia įvesti tam tikrus duomenis apie parduodamą mišką ir jau po kelių akimirkų išvysite preliminarią kainą, o jums beliks tik įvertinti, ar šis pasiūlymas atitinka jūsų lūkesčius.